נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


דרכים אלטרנטיביות לטיפול בבעיות קשב וריכוז

חזרה לארכיון כתבות

בתור הורים לילדים, אנו רוצים להעניק להם תמיד את הטוב ביותר. הרצון שלנו להעניק להם את המיטב בכל תחום, מביא לכך שאנו דואגים לחינוך הטוב ביותר עבורם, לשלוח אותם לחוגים מעשירים, להזין את גופם במזון איכותי ומזין ולתת להם מענה אידיאלי לכל בעיה או אתגר אשר עלול לצוץ במהלך חייהם. כיום, ישנם אלפי ילדים בישראל אשר סובלים מבעיות של קשב וריכוז, דבר שלעתים מקשה עליהם להתנהל במסגרות חינוכיות ולמרכז את תשומת לבם לדברים החשובים באמת – מה שלעתים רבות מסתכם בירידה בלימודים ובתחושת תסכול משותפת גם להורים וגם להם.

ישנו מענה לכל בעיה

הטיפול הקונבנציונאלי להפרעת הקשב והריכוז ספג ביקורת קשה מהורים רבים, אשר הביעו את חוסר שביעות רצונם מהטיפול, בעקבות תופעות לוואי שונות אשר גורמות התרופות המוצעות כיום בשוק. לשמחתנו, אנו חיים בעולם מודרני ומפותח המציע מניפה עשירה ורחבה של פתרונות אלטרנטיביים כמעט לכל בעיה. הפרעת הקשב והריכוז זכתה לקבל מענה שכזה וישנו טיפול בבעיות קשב וריכוז אשר נכנס תחת הסקטור האלטרנטיבי.

שינוי בתזונה

טיפול בבעיות קשב וריכוז הינו טיפול חשוב מאד אשר יכול לשפר ולשדרג את איכות חייהם של הילדים וגם של מבוגרים. ראשית, ניתן לנסות להתגבר על הפרעת הקשב והריכוז באמצעות שינוי בתזונה. מחקרים רבים גילו כי סוכר מתקשר באופן ישיר לבעיות של קשב וריכוז, כך שנוכל לנסות להפחית בכמויות הסוכר ולאמוד את השינוי. בנוסף, כאשר מדובר על תזונה, ישנה המלצה לצרוך מזון עשיר באומגה 3. מחקרים מראים כי בעת שרמתו תעלה, תטושטש נוכחותה של הפרעת הקשב והריכוז.

טיפולי מגע

כאשר מדובר על הפרעות קשב וריכוז, ניתן להעניק מזור לבעיה על ידי טיפול במגע. עיסויים שונים בגוף נמצאו כמרגיעים את הפרט וכאלו המסייעים לו להתחבר לעצמו ולחוש נינוח ושלו יותר. בעת שמבצעים טיפול במגע שמטרתו להפחית את הפרעת הקשב, מומלץ לשלב את העיסוי עם שמנים שתכליתם להעניק רוגע ושלווה התורמים לתחושות של התמקדות וריכוז.

טיפול הומאופתי

מטופלים רבים אשר טופלו בתרופה הומיאופתית הביעו שביעות רצון רבה. הטיפול מתבסס על תשאול של המטפל כלפי המטופל, בו משרטטים את דמותו של המטופל ולפי התרשים, מייצרים עבורו תרופה ייחודית שתכליתה ליצור איזון ברמה הנפשית והגופנית. התרופות המוענקות למטופל כולן טבעיות, כך שכדאי לשקול גם את נתיב טיפול זה, אשר עתיד לשפר את איכות חייהם של הסובלים מבעיית הקשב והריכוז לאורך שנים.