נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


דיור בית אקשטיין, הטללים רעננה

אוכלוסית היעד:
 אוטיסטים בתפקוד בינוני עד גבוה

על המסגרת:
בשכונה פסטורלית ברעננה על גבול הרצלייה, ישנו בית חם ואוהב. הבית שלנו מחולק ל4 יחידות, ממש כמו חדרי הלב. כל יחידה מהווה בית מלוכד ויצרני של חמישה דיירים.

קמים בבוקר, מתארגנים, עושים תורנות בוקר לפי תורות, ויוצאים לעבודה. יש היוצאים למרכז התעסוקה אשר ממוקם ברעננה, ויש אשר יוצאים למיני עבודות מגוונות ומאתגרות בשוק החופשי. הבית ריק. גלינה אם הבית, בינתיים עמלת על הכנת ארוחה חמה ומזינה אשר ממלאה את הבית בריחות, וממתינה לחבר'ה שיחזרו מהעבודה.
ב14:30 הבית מתחיל להתמלא חזרה. מכל דירה מגיע תורן ארוחת הצהריים ולוקח לדירתו את הארוחה החמה. כל דירה יושבת לאכול, ובינתיים מספרים על שעבר עליהם בעבודה. לאחר הארוחה, חובה קצת לנוח, סיאסטה כמו שרואים בסרטים. וב16:00 הלוז האמיתי מתחיל. הלוז אשר מורכב מתוכניות התמיכה, לב ליבה של העשייה המסגרתית, עד לפעילויות פנאי וחוגים.

פנאי ופעילות במסגרת:
בכל דירה ישנו מדריך/ת דירה, אשר מלווה בחום אהבה, עם חשיבה, כוונה והכוונה, את דיירי הדירה. ביום ראשון עושים ספורט עם אליס, ביום שני שרים בחוג מוזיקה עם טל, ביום שלישי חוג טאי צ'י, וביום רביעי משתתפים בקפה דילמה עם נוער מתנדב מהשכונה. העשרת פנאי, ומציאת תחומי עניין הם חלק מהותי בעשייה, אז לא בכך נסגור את הסיפור, כמובן שיש גם דניס הישרדות, , קבוצות חברתיות, רכיבה על סוסים, ושחייה. והנה הגיע הערב כל דירה מכינה ארוחה, לא המדריך אלא דיירי הדירה. למידה של כישורי חיים זה דבר שבשגרה.

פעילויות חברה ומשפחה:
וכמובן איך לא, המשפחות, כי אין כמו המשפחה. ערבי משפחות, ימי מפגשים, פיקניקים בבריכה, סתם ארוחת ערב בדירה, או בשישי קידוש, איזו ברכה!
באירועים מיוחדים, או סתם אתנחתאות בשגרה נפגשים עם חברה מקסימים מדיורים אחרים, לקריוקי עם עוזי, או טאי צ'י בגינה, לעל האש בפארק, או סתם לארוחה טובה. וכמובן איך לא המסיבות הטיולים והנופשים, הרגעים שבשבילם אנחנו חיים. ללכת למדעטק ולהחכים, ליום כיף של סרטים, או מסיבת תחפושות בפורים. נופש של הווי ואתגר, להכיר את ארצנו היפה, או הופעה של שרית חדד בזאפה.

תוכנית תמיכה אישית:
אז על מה אנחנו עובדים? עובדים מהמיקרו מהפרט, כל דייר הוא עולם ומלואו, עם יכולות, כישרונות, אהבות, וכמובן, גם קשיים הם חלק מהחיים. לכל דייר מותאמת תוכנית אישית, בהתאם למשוב שלו על איכות חייו, התבוננות מקצועית על תפקודו מהצוות, וכמובן הרקע, דע מאין באת ולאן אתה הולך.
כל תכנית נבנית על סמך תיאוריות, מתודות ומיומנויות, והכי חשוב מותאמת לשטח. עיקרון חשוב אשר מוטמע בכל התוכניות הוא עיקרון השיפור שימור - לכל דייר תהיה תוכנית שעובדת על שימור למען פיתוח מסוגלות והצלחה, כי איזה כיף זה להרגיש שהצלחתי.

הצוות:
הכל נעשה בליווי מתמשך של הצוות המוביל, נטע המנהלת וכמובן העובדת הסוציאלית גלית, ולא נשכח את הצוות הרב מקצועי- פסיכיאטר, מנתחת התנהגות, מטפלים חברתיים ועוד.

ערכים כדרך חיים:
ביום המעשים הטובים אנו יוצאים החוצה לעשות טוב. אך לא נסתפק ביום אחד, אנו מאמינים בזאת כדרך חיים. הדיירים יצאו להעביר הפסקות פעילות בבתי ספר ברחבי רעננה, לבנות פסלים עם עובדי עירייה בפארקים ובמבנים ציבוריים, להשתתף בהפעלות בקניון לילדים, ולעזור בירידים ופסטיבלים.

קשר עם הקהילה:
הקשר עם הקהילה הוא דבר מתוחזק בשגרה, השכנים באים לקפה ועוגה, יוצאים לטיול ג'יפים עם מתנדבים מיחידת הג'יפאים, כולל סגן ראש העיר, ומדליקים עם ראש העיר נרות חנוכה.

מסגרת הדיור הינה בפיקוח משרד הרווחה - האגף לטיפול באדם עם אוטיזם.

מנהלת המסגרת:
נטע בן יוסף
neta.b@b-e.org.il
נעים להכיר. נטע בן יוסף, התחלתי את דרכי המופלאה בדיור הטללים בית אקשטיין בתור עובדת סוציאלית, ולאחר כשנתיים בתפקיד, והיכרות מעמיקה עם דיירי הבית, משפחות הדיירים והצוות התקדמתי לניהול הדיור. במקור מירושלים, כיום מתגוררת בתל אביב. בהכשרתי בוגרת  BA בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, וכעת מסיימת MA בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב במסלול טיפול אינטגרטיבי, וחקירה של מערכות התערבות עם אנשים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד בינוני גבוה. מוכשרת כמטפלת בעזרת ביו פידבק. כיום לוקחת חלק במחקר ראשוני שבודק את יעילות הכלי עם אנשים על הספקטרום האוטיסטי בשיתוף ארגון בית אקשטיין והמרכז הבינתחומי הרצליה. בעלת ניסיון של שנים בהדרכה וטיפול בעזרת בעלי חיים וטבע. 

כתובת המסגרת: הטללים 57, רעננה
טלפון: 077-8102003
פקס:  077-8102003