נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


מערך דיור בית אקשטיין, הנרקיסים הרצליה

לאתר האינטרנט של המסגרת

אוכלוסית היעד:
אוכלוסייה בגילאי 20-50 המוגדרים כבעלי קשיי למידה והסתגלות ובעלי אינטליגנציה גבולית.
זהו בית שהוקם ע"י בית אקשטיין על פי דרישה של משרד הרווחה על מנת להכשיר דיירים מאוכלוסיית השיקום לחיים עצמאיים בקהילה.

על מערך הדיור:
היעד המרכזי של הבית הוא שיפור איכות חייהם של הדיירים, תוך הקניית כלים ומיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה. דגש רב מושם על חשיפה לחוויות חיים חדשות אשר מתוכן יוכל כל דייר לבחור את דרך החיים המתאימה לו.
כיום זהו מערך דיור שכולל בית הכשרה ו-11 דירות בקהילה - בעיר הרצליה.

שירותים שהמסגרת מציעה:
הבוקר בבית מתחיל לכל דייר על פי סדר יומו, אם הבית נותנת את התמיכות הדרושות לכל דייר בהתאם לצרכיו, להתארגנותו בבוקר וליציאתו לתעסוקה. הדיירים חוזרים כל אחד בזמנו אוכלים צהריים ולכל דייר יש את עיסוקיו אחה"צ.
מתקיימות מסיבות ואירועים משותפים הכוללים פעילות משותפת.

מרבית הדיירים עובדים בשוק החופשי בתפקידים שונים ומגוונים ומלווים על ידיי מערכי ההשמה והתעסוקה שלנו.
אנו שמים דגש משמעותי על עידוד בחירה, אינדיבידואליות ועל צריכת שירותים בקהילה. הדיירים משתתפים בחוגים ופעילויות בקהילה, אותם הם בוחרים בעצמם. הצוות נותן תמיכה בבחירת עיסוק הפנאי וביצירת הקשר המתאים.

כמו כן, יש קשר ישיר עם הרופאים ושרותי הבריאות במרפאות השונות בקהילה.

בית ההכשרה הוא תחילתו של תהליך אל עבר דירות ברמות ליווי שונות בקהילה הנפתחות תחת קורת הגג של מסגרת האם. אנו מאמינים כי לכל אדם הזכות לחיות חיים עצמאיים ולבחור את בחירותיו. אנו כצוות ניתן לכל דייר את התמיכות הדרושות לו על מנת להגשים מטרות אלו.

תיאטרון הנרקיסים בית אקשטיין:
פרוייקט תאטרון בית אקשטיין הוקם לפני כ-7 שנים. זוהי מסגרת חוג של תאטרון קהילתי בהשתתפות דיירי מערך הדיור בהרצליה בהנחיית הבמאי ששי סמוכה והמפיק המוסיקלי שי בן יעקב. בחוג נפגשים מדי שבוע ועורכים חזרות לקראת הצגה שנתית, המציגה חוויות מגוונות מעולמם האישי של הדיירים בצורה ישירה ובלתי מתפשרת, ברגישות והומור.
עד כה הפרוייקט העלה 7 הצגות שהוצגו בתאטרון צוותא ובפסטיבלים שונים וזכה להתייחסויות רבות וסקירה נרחבת באמצעי התקשורת ובתשואות רמות מהקהל הרב שבא לצפות בהצגות. 

תוכנית תמיכה אישית:
לכל דייר נבנית תוכנית אישית הנבנית עם הדייר עצמו בדגש על רצונותיו ויכולותיו. התוכנית כוללת את מגוון חייו של הדייר מבחינה תעסוקתית, חברתית, משפחתית ועוד.

צוות המסגרת:
אנשי הצוות במערך כוללים מנהלת, עובדים סוציאליים, פסיכולוג מייעץ, פסיכיאטר מלווה, אם בית ומדריכים 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

הקשר עם המשפחות הינו שוטף. הבית קשוב וזמין להורים. כמו כן נקבעות פגישות משותפות עם ההורים, מדי תקופה. עם חלק מהמשפחות נקבעת שיחה שבועית בשעה קבועה. הבית מעודד קשר חם של הדיירים עם המשפחה ועם זאת מעודד את היכולת של הדייר למיצוי עצמאותו וביטוי עצמי.

מערך הדיור מצוי בפיקוח משרד הרווחה - אגף השיקום.

מנהלת המסגרת: 
אורלי שיין
 orli.sh@b-e.org.il

כתובת המסגרת: הנרקיסים 8, הרצליה
טלפון: 09-9511413
פקס: 09-9511413