בית אקשטיין
לפרטים נוספים 04-6389607
 
           
 
                       
תפריט עליוןדיורמערכי דיור קהילתיים - הוסטליםהוסטל בית אקשטיין, קיבוץ חפציבה

הוסטל בית אקשטיין, קיבוץ חפציבה

אוכלוסיית היעד :
פיגור קל או בעלי תסמונת דאון בתפקוד גבוה. הדיירים מגיל 21 ומעלה. 

מיקום :
הוסטל בית אקשטיין נמצא בקיבוץ חפציבה . קיבוץ במזרח עמק יזרעאל השייך למועצה אזורית גלבוע ושוכן למרגלותיו של הגלבוע .

על המסגרת :
הוסטל חפציבה הינו ההוסטל הראשון בארץ לבוגרים עם תסמונת דאון . ההוסטל נפתח בסוף יוני 2009 ומתגוררים בו 16 דיירים בעלי תסמונת דאון. 
לכל דייר בהוסטל יש יחידת דיור משלו והוא האחראי על האחזקה שלה- ניקיון, כביסה וכד'. בכל יחידת דיור יש מטבח קטן, מקלחת ושירותים. בהוסטל ישנו מטבח וחדר אוכל מרכזי שבו אוכלים הדיירים את הארוחות. ניתן דגש על פיתוח מיומנויות חברתיות, כישורי חיים וצריכת שירותים בקהילה. הדיירים חווים שייכות חברתית בקבוצת השווים ויוצרים קשרים חברתיים משמעותיים.

הדיור מתנהל על ידי מנגנונים דמוקרטיים: ועדות אותן הדיירים בחרו. מרבית ההחלטות הקשורות בדיירים ובביתם מתקבלות בצורה דמוקרטית.

הדיירים חשופים לתחומי עניין ולפעילויות מגוונות: חוגים, העשרות, טיולים ובילויים, הן בקהילה החיצונית והן במרחב הקהילתי של הקיבוץ. שיטת העבודה כוללת בנית תכנית תמיכות אישית לכל דייר, שמטרתה שיפור וקידום איכות חייו, תוך מתן כלים ומיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה.

הורי הדיירים הם שותפים חשובים ופעילים, באמצעות מעורבותם בתכנית התמיכה. השותפות כוללת קשר שוטף עם הצוות, פגישות אישיות ומפגשי הורים לאורך השנה. בנוסף ישנו ועד הורים פעיל, השותף בחשיבה ובקידום מדיניות הדיור בקהילה.

שאיפתנו היא שבראש ובראשונה ההוסטל יהיה עבור דייריו - הבית והמקום שהם חולמים עליו ורוצים אותו לעצמכם, כאנשים בוגרים ועצמאים.
שנית , שנצליח לבנות את עצמנו כמקום שכל אחד מהם חי בו חיים משמעותיים של עבודה , לימודים , פנאי וחברה . שנצליח לשמור על היחד הקבוצתי ועם זאת שכל אחד מהם יבנה את עצמו כאדם וכאינדיבידואל ויממש את עצמו ואת הייחוד שלו . שביחד, השמיים לא יהיו הגבול עבורנו אלא נגיע הרבה מעבר להם.

תוכנית תמיכה אישית:
בהוסטל נבנית עבור כל דייר תוכנית תמיכה אישית בהתאם לצרכיו, רצונותיו ושאיפותיו. התוכנית נבנית בשיתוף מלא של הדייר, משפחתו והצוות המקצועי, ומטרתה שיפור איכות החיים, תוך מתן כלים לחיים עצמאיים בקהילה, פיתוח מיומנויות חברתיות, כישורי חיים וצריכת שירותים בקהילה. תוכניות התמיכה מתעדכנות באופן תקופתי בהתאם להתקדמותו של הדייר והתפתחותו האישית.

צוות המסגרת :
מנהלת , עובד סוציאלי – מתאם תמיכות , אם בית ומדריכים.

ההוסטל בפיקוח האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית .


קהל היעד: 
בוגרים בעלי תסמונת דאון, מגיל 21 ומעלה.

מנהלת המסגרת:
שולי שצופקביץ
טלפון: 050-3043273
מייל: shuly.s@b-e.org.il


כתובת המסגרת: קיבוץ חפציבה
טלפון: 04-6534245

לאתר האינטרנט של המסגרת


הוסטל בית אקשטיין קיבוץ חפציבה
 

הוסטל בית אקשטיין קיבוץ חפציבה


הוסטל בית אקשטיין קיבוץ חפציבה