נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


המלאכים שלנו – הכירו את השינשינים של בית אקשטיין!

חזרה לכתבות

גם גל דגמי והדר צלר בנות ה-18, הן חלק מחבורת המלאכים שלנו שבחרו לעשות שנת שירות לפני הגיוס ולתרום שנה מחייהם לטובת נתינה ותרומה לקהילה. גל והדר מתנדבות במסגרת הדיור קהילה צעירה בית אקשטיין, בנימינה, מסגרת שמיועדת לצעירים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

כששאלנו אותן מדוע בחרו דווקא בבית אקשטיין, הן הסבירו: "זו ההרגשה שאתה משפר איכות חיים של אנשים עם צרכים מיוחדים. זו הרגשה שונה זו הרגשה שונה מקשרים שיוצרים בדרך כלל בחיי היומיום הרגילים. להיות ש״ש במסגרת דיור זה להפוך לחלק גדול מחייהם של הדיירים והצוות, ולהיות כל מה שירצו שנהיה עבורם - אנחנו גם משפחה, גם חברים, גם מדריכים קצת אחרת, אנחנו שם בשביל לעשות כיף, לתת מילה טובה ולהתרגש ביחד. אנחנו אוהבות את החופש למצוא את המקום שלנו שמתחבר לתחומי העניין של הדיירים, את הקשר שנוצר איתם ואת החום והאהבה שהם מחזירים בתמורה. המשמעות של להיות ש"ש עבורינו זה לגלות דרכים חדשות וערים ומקומות שבחיים לא שמעת עליהם, זה לעזוב את הבית של ההורים,. זה ליהנות מכל סופ"ש שסוגרים בקומונה, זה להתבגר במלוא מובן המילה, זה להיזכר כל הזמן למה אתה פה ולדעת בדיוק מה לענות לאלה שחושבים שזה בזבוז של שנה, זה להגיד כל הזמן שזה רק לשנה, ובלי לשים לב כבר כמעט 4 חודשים עברו."

היום הגיע תורנו להצדיע ולומר תודה לכל השינשינים והשינשיניות של בית אקשטיין, שבמשך שנה שלמה עושים עבודת קודש, נותנים את הלב ויש להם חלק גדול בחיוכים שמתנוססים על פני הדיירים שלנו.

בתמונה - קומונה י"ד (מימין לשמאל): גל, הדר, נטע, מיכל, אבישג, נופר ותמר.