נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


ליקויי למידה, לימודים וכל מה שמסביב

חזרה לכתבות

לא צריך להיות מומחה בחינוך בשביל לדעת שאחד הנושאים אשר מסעירים עולם זה בשני העשורים האחרונים, הוא הנושא של ליקוי למידה. העלייה החדה בכמות הילדים אשר מאובחנים בלקות למידה מעוררת ויכוחים קשים בין אנשי מקצוע וכן בין ההורים, האם מדובר בנתונים נכונים או לא והאם דרך הטיפול בבעיה הוא נכון או שמה מוגזם.

מה שבטוח הוא, שבשנים האחרונות בעקבות העלייה החדה בכמות הילדים אשר מאובחנים כבעלי לקות למידה, אנחנו רואים יותר ויותר מוסדות לימוד אשר עוסקים בהכשרת אנשי חינוך שפתחו מסלולים מיוחדים להכשרת אנשי מקצוע שמטפלים בילדים בעלי לקות למידה. בעקבות כך, אנחנו יכולים לראות עלייה בכמות הסטודנטים אשר נרשמים ללימודים בתחום זה ועם השנים משתלבים במערכת, אם זה באופן ציבורי ואם זה באופן פרטי.

כעת עולה השאלה כיצד בוחרים היכן ללמוד תחום זה. במאמר זה נסקור מספר שיטות כיצד לבחור את המקום בו נלמד את התחום. אנחנו יכולים למצוא מגוון מערכות שמציעות לנו אפשרות לבחון היכן ללמוד. בין היתר מדובר על מערכות שעובדות על פי פרמטרים של המלצות וחוות דעת של מומחים או מערכות שונות של השוואת מחירים בין מוסדות שונים, מערכות כאלו מוכרות מאוד באינטרנט, ומציעות אותן חברות שונות, לדוגמא יס פליז וחברות אחרות שמתמחות בכך.

כיצד בוחרים היכן ללמוד את התחום של ליקוי למידה

ראשית, אנחנו יכולים לבחור על פי איכות המוסדות השונים. איכות זו נמדדת בין היתר לפי סוג הלימודים , סוג התואר או התעודה שמקבלים בתחום, כמות הבוגרים שהשתלבו במערכות הציבורית והפרטית ועוד. אנחנו יכולים למצוא אוניברסיטאות ומכללות אשר בהן לומדים את הנושא ועלינו להחליט איזה מבין שני סוגי המוסדות מתאים לנו יותר.

עלינו לקחת בחשבון שמלבד השם של המקום, יש להתייחס גם, מן הסתם, לתנאי הקבלה והדרישות של המקום. האם אנחנו עומדים בדרישות הציונים והמבחנים שהמקום דורש ומבצע, האם שעות הלימוד מתאימות לנו, וכן האם משך זמן הלימודים מקובל עלינו.

נוכל לבצע השוואת מחירים בין המוסדות השונים. אנחנו יכולים למצוא מערכות שונות שמציעות שירות שכזה, כאמור בית אקשטיין הינה מבין הארגונים הראשיים אשר מספקים שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים זה 30 שנה ומאפשרים לאנשים עם צרכים מיוחדים לשפר את איכות חייהם ולממש את חלומותיהם . אתר יס פליז הוא דוגמא לכך איך אפשר למצוא עוד שורה של חברות שמאפשרות לנו לקבל אינפורמציה ממוסדות שונים שמתמחים בלימודים של טיפול בליקוי למידה.

מלבד זאת, עלינו לבחון תנאים כלליים של הלימודים במוסד, למשל, באילו ימים ובאילו שעות נערכים הלימודים, איזה תעודה או תואר מקבלים בסוף הלימודים, האם המוסד עוזר למצוא מקום  עבודה בסיום הלימודים, מי המרצים במקום ועוד. רצוי לשלב בין קבלת הצעות מחיר ממנגנון השוואות מחירים למשל של חברת יס פליז או חברות אחרות שמעניקות שירות דומה בתחום לבין הנקודות נוספות אשר ציינו כאן, על מנת שנקבל החלטה באופן אופטימאלית לגבי המקום בו אנחנו רוצים ללמוד.

יעניין אתכם : בתי ספר ללקויות למידה | יעניין אתכם : קשיים רגשיים אצל ילדים