נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן ענק

font_normal

גופן גדול

font_small

גופן רגיל (דיפולט)


סמן לבן גדול

סמן שחור גדול

הדגשת כותרות


reset_accessabilityביטול הנגישות


הקהילה בעלת מוגבלויות – מתמודדים עם המצב

חזרה לכתבות

כל אדם בעל מוגבלויות וכל הורה לילד בעל מוגבלויות, יודע שחשוב מאוד להכיר ולהשתייך אל ארגון  שמספק שירותי סיוע ותמיכה שונים לאוכלוסייה זו. ארגון שמאגד את כל השירותים, הסדנאות ושיתופי הפעולה שמאפשרים למשפחות של בעלי מוגבלויות למיניהן לשפר את איכות חייהם של יקיריהם.

קהלי יעד שונים

פעמים רבות הורים לילדים בעלי מוגבלויות מרגישים שאין מישהו שמבין אותם, את הילד שלהם או כל אדם אחר שיקר להם וזאת משום שרק אנשים שמצויים במצב בו הם מצויים יכולים להבין אותם. בנוסף, יש פעמים רבות בהן הם חשים לבד וזאת משום ההתמודדות הנפשית שלהם עם המצב ואי היכולת שלהם למצוא יד מושטת. אם בעבר, אכן היה קושי רב במציאת יד מושטת הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית, כיום יש אפשרות לפנות אל ארגון ששם לו למטרה לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות כלשהן, לשפר את איכות החיים של האנשים ובני משפחותיהם ולפעול בהתאם לערכים חשובים שעיקרם כבוד האדם, אנושיות, אמונה, התמדה ועוד.

הורים לילדים – התמודדות

הורים לילדים שסובלים מאוטיזם, ליקויי למידה שונים, סוגים שונים של בעיות רגשיות, מוגבלויות שכליות מוצאים את עצמם פעמים רבות מחפשים את אותה תמיכה נפשית ואת אותה מסגרת של קהילה תומכת. אם בעבר, אותן משפחות היו צריכות להסתפק באנשי המקצוע ותמיכה כספית של גמלה מהמוסד לביטוח לאומי, כיום יש מודעות רבה לנושא וניתן גם להירשם אל סדנאות חשובות שעיקרן תמיכה ומציאת כוחות נפשיים. כוחות שעוזרים למשפחות אלו לטפל בעצמם וביקירים להם.

אם בעבר, משפחות רבות חשו שמוקיעים אותן מהמסגרת החברתיות הרגילות ונוצרה תחושה של בושה ו/או דכדוך, תחושות שהובילו פעמים רבות גם להתבודדות, כיום המצב שונה לחלוטין והורים רבים אינם חשים חריגים או מנודים, אלא מחפשים סדנאות שמחזקות אותם וקבוצות תמיכה. הם נרשמים אל סדנאות שונות שעיקרן תמיכה, משמעות חיי האדם, חידוש ערכים ומציאת הכוחות הרבים שבהם וכן מצטרפים אל קהילה תומכת שמורכבת מהורים אחרים ובעלי מקצוע שונים.

לסיכום, כיום יש לכל אחד ואחת מאיתנו אפשרות לשפר את איכות החיים שלנו, דבר שכולל גם את קבוצות בעלי הצרכים המיוחדים ואת המשפחות שלהם. תהליך זה יכול להתחיל על ידי הרשמה אל סדנאות שונות שעיקרן תמיכה והכרה ביכולות ובכוחות הנפשיים שיש בכל אחד ואחת מאיתנו וכיצד להביא את הכוחות והיכולות שלנו לידי ביטוי בחיים האמיתיים.